Aνακοινώνεται ότι από την Παρασκευή 15.10.2004 αρχίζει η λειτουργία του προγράμματος μεταφοράς φοιτητών από την Πάτρα προς την Πανεπιστημιούπολη και αντίστροφα για το ακαδημαϊκό έτος 2004-2005.

Η μεταφορά θα γίνεται, σύμφωνα με το αποτέλεσμα σχετικού μειοδοτικού διαγωνισμού, με ειδικά για το σκοπό αυτό μισθωμένα λεωφορεία του Αστικού ΚΤΕΛ Πάτρας. Τα λεωφορεία αυτά δεν θα μεταφέρουν ταυτόχρονα άλλους επιβάτες και θα έχουν ευδιάκριτη σήμανση στα πλαϊνά και στο παρπρίζ "ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ" και "ΜΟΝΟ ΦΟΙΤΗΤΕΣ".

Δικαίωμα μεταφοράς θα έχουν φοιτητές εφοδιασμένοι με το ΔΕΛΤΙΟ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΥ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ τους (Πάσο) και ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ που θα προμηθεύονται από τη Διεύθυνση Φοιτητικής Μέριμνας του Πανεπιστημίου (Κτίριο Α . Ισόγειο). Τα δύο αυτά δικαιολογητικά θα πρέπει να επιδεικνύονται σε κάθε έλεγχο.

Οι κάρτες που θα διατεθούν αρχικά θα είναι:
(α) Μηνιαίες (15.10.2004 - 15.11.2004) - Κόστος: € 10,00
(β) Διμηνιαίες (15.10.2004 - 23.12.2004) - Κόστος: € 20,00

Η διάθεση των καρτών στους φοιτητές θα αρχίσει την Τρίτη 12.10.2004 και θα γίνεται καθημερινά κατά τις ώρες 09:00 - 13:00

Το Πρόγραμμα των δρομολογίων και οι στάσεις των λεωφορείων θα ανακοινώνονται στις Γραμματείες των Τμημάτων και θα υπάρχουν αντίγραφα για τους ενδιαφερόμενους φοιτητές στα γραφεία της Διεύθυνσης Φοιτητικής Μέριμνας.

Πρόγραμμα δρομολογίων λεωφορείων